Beton Delme

Karot ile Beton Delme, 20 mm ile 400 mm çapında demirli ve demirsiz betonda;  düşey konumda,   yatay konumda  45 derecelik açı ile delik açabilmektir.
Donatılı betonda çatlaksız ,hızlı bir şekilde betonda delik karotla beton delme işlemi ile delinir.
Uygulama alanları; su boruları, doğalgaz boruları, havalandırma boruları, karot numunel alımı yani evinizin dayanıklımı olup olmadığı anlaşılabilmesi için kolonlarda çatlaksız beton delimi vb. yerlerde makinalarımızla beton delme işlemi uygulanır.

Karot İle Beton Delme

Sadece inşaatlarda değil aynı zamanda tüm yapım işlerinizde beton delme yöntemi,  sizlere büyük kolaylık sağlayan ve zaman kazandıran hem ergonomik hem de ekonomik bir yöntemdir.

Beton delme yöntemi çok hızlıdır, kırıcı ve delicilerle bir haftada yapılabilen bir iş bir güne indirmektedir.

Eskiden kullanılan geleneksel yöntemler mesela kırıcı deliciler gibi çok fazla zaman almaktaydı. Kırma işlemi gerçekleşirken de betonda bir titreşim oluşurdu ve kılcal çatlaklar meydana gelirdi. İşlemin sonunda betonun hem kalitesi düşerdi, hem yapının ömrü kısalırdı hem de başka işlemler için betonda aranan direnç azalmış olurdu. Kırıcılarla gereğinden fazla büyük açılan deliklerin çimento ve tamir harçlarıyla yeniden onarılması gerekmektedir ama karot ile beton delme işleminde tamirata gerek yoktur. Her türlü beton delme işlemlerinde bunun yanı sıra beton numunesi mermer ocaklarında da kullanılmaktadır. İşçilikten, hem de zamandan tasarruf sağlar.

Kırıcılarla yapılan delme esnasında çıkan demirlerin kesilmesi  problemdir, hem de titreşimden dolayı demirin betondan ayrılması söz konusudur. Kırıcılarla betondan Ø 10 cm.’lik bir borunun geçebilmesi için açılan delik Ø 10 cm.’den her zaman büyük olacaktır. Oysa karot makinesi ile Ø 50 cm – Ø 1000 cm.’e kadar her çapta delik açılımının yanı sıra, çok zahmetsiz, çok hızlı ve ekonomiktir.

Beton delme işlemi, demir donatılı veya demir donatısız tüm zeminlere uygulanabilmektedir. Darbesiz, sessiz, pislik bırakmadan ( yatay, dikey, düşey ) istediğiniz açıda ve derinlikte, tavanda, yerde, balkonda, çatıda, perdede, her yerde, her türlü açılım ve tadilatı yaptırmak için en uygun  sistem beton delme sistemidir.

Kaliteli iş, zamanında hizmet ve müşteri memnuniyetini her zaman ilk planda tutan Yılmaz İnşaat & Karot, kendini geliştiren bir kalite anlayışı ile ilerlemeye devam etmktedir. Özellikle konut projeleri, hastaneler, fabrikalar,  sağlık kompleksleri, oteller, plazalar ve alışveriş merkezlerinin ihtiyaç duyduğu her türlü karot ile beton kesme, hidrolik raylı kesme, duvar ve zemin kesme, filiz ekme, ankraj, derzle beton kesme, elektrikli kompresör, beton kırma işlemlerini kusursuz ve hasarsız gerçekleştiriyoruz.